HAZRETİ MERYEM’E ÇİFT CİNSİYETLİ İFTİRÂSI ATANLARA REDDİYE

HAZRETİ MERYEM’E ÇİFT CİNSİYETLİ İFTİRÂSI ATANLARA REDDİYE

Bu yazıyı Efendimiz Sallallâhu Aleyhi ve Sellem'in cennet kadınlarının efendilerinden olarak bildirdiği, Rabbimizin seçerek ve tertemiz ve iffetli bir hanım olarak yaratarak dünyadaki tüm kadınlardan üstün kıldığı Hz. Meryem’e atfediyorum. Rabbim şefaatine nâil eylesin…

Aslında tartışma konusu bile olmayan, hatta Hristiyanların bile tartışmadığı bir konu ile ilgili bu yazıyı kaleme alıyorum. Hazreti Îsâ Aleyhisselâm’ın babasının olmadığını ve annesi Hazreti Meryem’den mucizevî bir şekilde doğmuş olduğunu Hrıstiyanlar bile şüphesiz kabul etmişken, bu konuyu tartışmaya açmaya cüret eden insanların ortaya çıktığını görmek biz ehli sünnet müslümanları üzüyor.

Mu‘tezile zihniyetinin, yani Allâh’ın “Ol” deyince oldurmasını, her şeye kâdir olmasını akıllarına sığdıramayan zihniyetin son yıllarda ülkemizde yayılmasını isteyenleri görüyoruz. 

Mucizeleri akla uygun olaylar haline getirerek, yani tevil yoluyla inkâra giderek ve dîne hizmet etme yaftasıyla aslında dînimize en büyük saldırıyı yaptıklarını farketmeyenler olabilir. 

Ölüyü dirilten, bizi ve tüm evreni yoktan vâr eden Rabbimizin Hazreti Îsâ Aleyhisselâm’ı veya Hazreti Âdem Aleyhisselâm’ı annesiz veya hem anne hem babasız yaratmasını nasıl kabul edemiyorlar anlamak mümkün değil. 

Prof. Dr. Volkan TUZCU 

Yazının tamamını Lâlegül Dergisi Kasım sayısında bulabilirsiniz. (Sayfa 82)Yorum Ekle